X JUBILEUSZOWY PIKNIK RODZINNY W GMINNYM PRZEDSZKOLU „POD STUMILOWYM LASEM” W PĘCLINIE

02.07.201409:00

Sławomir

27 czerwca 2014 roku o godz. 14.00 w Pęclińskim przedszkolu odbył się X jubileuszowy Piknik Rodzinny pod hasłem „Bawmy się zdrowo i ekologicznie”

 

 

Zabiegani rodzice i personel przedszkola starał się jak najlepiej przygotować do tej ważnej uroczystości. Choć przygotowania trwały już od kilku miesięcy (organizacja, próby, zbieranie fantów…), to na ten dzień zostało jeszcze bardzo dużo pracy. Już od godz. 9.00 na placu przedszkolnym pojawiały się kolejno namioty, w których miały się odbywać „atrakcje” dla mieszkańców „Stumilowego Lasu” i ich gości.
 
Wyjątkowy dzień przyciągnął do „Stumilowego Lasu” tłumy ludzi. Przybyli zacni goście:Pan Tomasz Kostyra- Zastępca Wójta, Pani Renata Falińska- Radna Gminy Wiązowna, Ksiądz Tadeusz Łakomiec- Proboszcz Parafii św. Wojciecha w Wiązownie, Pan Janusz Budny- Radny Powiatu Otwockiego, Prezes Stowarzyszenia „Natura i kultura”, Pan Roman Sadowski- dyrektor GOK.
 
O godzinie 14.00 cały już plac wypełniony został przez rodziców i zaproszonych gości. Wszyscy wypatrywali początku pikniku. Na wielkiej, przepięknej scenie, jako pierwsza pojawiła się Dyrektor przedszkola Ewa Kołodziejczyk. Ciepłym słowem, uśmiechem powitała wszystkich obecnych i zaprosiła do wspólnej zabawy.
 
Kolejno scena należała do odświętnie ubranych „absolwentów” przedszkola-dzieci z najstarszych grup „Puchatków” i części dzieci z grupy „Tygrysków”. Dzieci wychodząc krokiem poloneza z przedszkola na scenę symbolicznie „na zawsze” pożegnały przedszkolne mury. W trakcie przepięknie wytańczonego poloneza płakali rodzice i delikatnie „płakało niebo”. Maleńkie krople deszczu łączyły się z łzami widzów płynących po policzkach. Przepiękny polonez nagrodzony został gromkimi brawami i ciepłym blaskiem słońca, które właśnie wyszło zza chmur, aby obsuszyć mokre policzki rodzicom i paniom. Słońce zostało z nami już do końca pikniku. Po polonezie, zaczęły się następne popisy „milusińskich”.
        
Przedszkolaki podczas występu zaprezentowały w swoich grupach wiekowych „Tańce dzieci z różnych stron świata”. Dzieci tańczące poloneza, to polskie dzieci, najmłodsza grupa „Maleństwa”- dzieci afrykańskie, grupa „Króliczki- dzieci arabskie, grupa „Kłapouszki- dzieci indiańskie, część z grupy „Tygrysków – dzieci meksykańskie. Wszystkie grupy odtańczyły tańce charakterystyczne dla danego kraju z odpowiednią muzyką. Przepiękne, barwne stroje zachwyciły widzów.
 
Na koniec występu przygotowywanego przez przedszkolaków wszystkie panie i dzieci odśpiewały przepiękną i jakże sentymentalną piosenkę:
Przedszkola czas już minął nam i jest nam jakoś smutno, a nasza pani w kącie łka, bo rozstać nam się trudno….. W serduszkach naszych pamięć tkwi o dniach spędzonych tutaj. Tak dobrze razem było nam w przedszkolnych ciepłych murach…..”.
           
Przez chwilę znów każdemu „ścisnęło serce” ze smutku. Jakże trudno pożegnać się z takim przedszkolem, i z tak „przesłodkim” okresem dzieciństwa.
 
Następnie scena należała do rodziców dzieci, którzy zechcieli się zaangażować w przygotowanie bajki dla dzieci „Król Ból” z cyklu „Rodzice dzieciom”. Kilka miesięcy prób, poniesiony trud w przygotowania stroi, scenerii sprawił, że nasi rodzice „amatorzy” przedstawili przepiękne dzieło, jakby aktorzy z prawdziwego teatru. Przedstawiana bajka oglądana była nie tylko przez dzieci, ale również przez wszystkich przybyłych gości jubileuszowego pikniku. Po lawinie braw rodzice na ręce    Pani Dyrektor Ewy Kołodziejczyk złożyli podziękowania i niespodziankę w postaci tortu. Tort został przygotowany przez rodziców specjalnie na tę okazję. Na słodkość z wizerunkiem mieszkańców „Stumilowego Lasu” zaproszone zostały wszystkie osoby zgromadzone na pikniku.
 
W czasie kosztowania tortu Pani Dyrektor wręczyła dyplomy- podziękowania rodzicom, którzy włożyli szczególny wkład w życie przedszkola w kończącym się roku szkolnym 2013/14. Następnie na scenie odbył się rodzinny konkurs wiedzy ekologicznej.
 
Kolejny punkt pikniku to popisy grup tanecznych z GOK Wiązowna- prowadzone przez instruktor p. Annę Chwalczuk.
 
W trakcie pikniku na scenie można było zobaczyć jeszcze; pokaz „mody ekologicznej” przygotowany przez rodziców(stroje prezentowały przedszkolaki), krótki koncert na skrzypcach 11-latki Marty Kazimierczak, pokaz KERIDO- ćwiczenia sprawnościowe w obronie przedstawiany przez dzieci ze Sz.P. w Gliniance, rodzinny konkurs tańca, konkurs na czytanie tekstu z lizakiem i na czytanie połamańców językowych.
 
Oprócz występów na scenie, cały plac przedszkolny przepełniony był różnymi atrakcjami.
 
         W kąciku kulinarnym można było odwiedzić;
- kawiarenkę i zakupić domowe ciasto, napić się kawy i herbaty,
- grill gdzie sprzedawano kiełbasę, karkówkę, kaszankę,
- punkt sprzedaży gofrów, pizzy, zapiekanek, soków, lodów.
 
         W kąciku urody można było;
-zrobić tatuaż
-umalować twarz
-upleść kolorowy warkoczyk
-zrobić profesionalny manicure
-zakupić kosmetyki Avon- wziąć udział w losowaniu nagród
 
W kąciku majsterkowicza; można było wykonać sobie stołeczek ogrodowy i zabrać go do własnego domu.
 
W kąciku plastycznym: każdy mógł stworzyć własne dzieło, wykorzystując kredki, farby, kolorowy papier, nożyczki, krepinę- wziąć udział w konkursie plastycznym.
 
Na „Wyspie skarbów” dzieci zamieniały się w poszukiwaczy brylantów, które zabierały ze sobą do domu.
 
Chętne dzieci mogły spotkać się z kucykiem, który pozwalał głaskać się, woził dzieci na grzbiecie.
 
Loteria fantowa cieszyła się jak zwykle wielkim powodzeniem. Zakupione cztery losy umożliwiały udział w losowaniu głównym, gdzie czekały atrakcyjne nagrody: m.in. ekspresy do kawy, opiekacz do kanapek, robot kuchenny, kamera internetowa itp.)
Istniała możliwość przejechania się na Harleyu.
 
Wielką atrakcją cieszył się ogromny zamek dmuchany połączony ze zjeżdżalnią.
Na pikniku można było zakupić kolorowe peruki, balony wypełnione helem.
 
Zabawę uświetniła postać wesołego klauna, który barwnym strojem, uśmiechem, rozdawanymi balonikami, z których robił różne cuda przyciągał tłumy dzieci. Dzieci oprócz pikniku korzystały z typowych dla tego miejsca atrakcji- dostępnego, na co dzień sprzętu z placu zabaw; m. im: trampoliny, zjeżdżalni, huśtawek, karuzeli, chusty animacyjnej itp.
        
Dzięki bogatym atrakcjom i pięknej pogodzie X Jubileuszowy Piknik Rodzinny trwał do późnych godzin wieczornych. Ostatnie osoby opuściły miejsce pikniku ok godz. 21.00. Był to przemiły czas, do którego wszyscy będziemy wracać pamięcią. Pozyskane fundusze na pikniku będą przeznaczone na potrzeby przedszkola.
 
Serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym gościom, którzy zechcieli zaszczycić nas swoją obecnością i wesprzeć nasz szczytny cel. Dziękujemy wszystkim osobom(szczególnie rodzicom), którzy bezinteresownie włożyli swój wkład finansowy, poświęcili swój czas, by uświetnić tę imprezę. Niech skromne słowo „dziękuję” wyrazi naszą wdzięczność tym osobom, których trudno dziś wszystkich wymienić.  
 
 
A. Nowicka
 
 
Szczególne podziękowanie należą się dla:
 • Rodzice i przyjaciele naszego przedszkola,
 • Urząd Gminy Wiązowna – Wydz. Techniczny i WaiSO
 • GOK w Wiazownie
 • Starostwo Powiatowe w Otwocku
 • Stowarzyszenie LGD Natura i Kultura
 • Stowarzyszenie ,,,Jesteśmy”
 • Straż Pożarna z Malcanowa
 • Pani A. Chwalczuk – z zespołami tanecznymi
 • Pan J. Paczuski i dzieci ze szkoły w Gliniance – z pokazem KERIDO
 • Pani K. Służewska i Pani Dagmara – firma AVON
 • Firmy: Grycan, Oskroba, Wedel, produkcji wędlin w Jadowie
 • Wypożyczalnia sprzętu M. Tarchalski i T. Gołębiowski
 • Pani J. Jedlak
 • Pan R. Kowalski – firma ,,Meble”
 • Pan M. Książek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Półmaraton Wiązowski
grafika, link do wyników półmaratonu

Sponsorzy generalni XXXIV półmaratonu Wiązowskiego

w lewo
 • logo Marwell  
 • logo Fideltronik INIGO  
 • logo Prefagbud  
 • logo Wheeler  
 • logo Nivette  
 • logo Nivette  
 • logo Nivette  
w prawo
 

Administrator nie ponosi odpowiedzialności za treść informacji zamieszczonych na stronach jednostek, do których może nastąpić przekierowanie ze strony www.wiazowna.pl

W przypadku naruszenia przez administratorów tych stron praw osób trzecich, a w szczególności praw autorskich i dóbr osobistych poszczególnych osób, przekierowanie do tych stron zostanie zlikwidowane.

© 2005 - 2007 Urząd Gminy Wiązowna
Zawartość merytoryczna: e-mail urzad@wiazowna.pl

Projekt,

CMS,

hosting

-

Maxus Net Communications 2007

 

 
Liczba odwiedzin:            Liczba osób online: