Języki obce kluczem do ....

30.06.201214:41

Sławomir

Gdybyśmy dziś podejmowali decyzję dotyczącą kierunku wakacyjnego wyjazdu, wiele osób wybrało by z pewnością Anglię i Hiszpanię. Są to jedne z tych krajów, do których można powracać wielokrotnie, a każde kolejne spotkanie przynosi nowe doznania, nowe odkrycia, inne szersze spojrzenie na historie tam opowiedziane.

 


Dlatego też ideą realizowanych przez Gminę Wiązowna projektów pn. „Język angielski kluczem do integracji społecznej” i „Język hiszpański kluczem do integracji społecznej” było przeprowadzenie zajęć, w trakcie których nauka języków obcych staje się autentyczną przyjemnością połączoną z możliwością pogłębiania osobistych zainteresowań czy też rozwijania posiadanych pasji, w tym również pasji podróżniczych. Sam wybór tych języków nie był przypadkowy, bowiem cele, jakie stawia sobie Gmina Wiązowa są odzwierciedleniem celów, jakie stawiają sobie jej mieszkańcy (w oparciu o przeprowadzoną analizę potrzeb szkoleniowych).


   Wsparciem objętych zostało 90 mieszkańców (9 grup x 10 osób, w tym 5 grup języka angielskiego i 4 grupy języka hiszpańskiego) chcących poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności językowe. Realizowane projekty cieszyły się dużym zainteresowaniem mieszkańców Gminy Wiązowna. Wynika to z przeprowadzonych ankiet ewaluacyjnych wśród osób, które otrzymały już certyfikaty, jak i pozostałych uczestników projektów kontynuujących zajęcia. Sam udział uczestników w Projekcie był bezpłatny, koszty jego organizacji pokrywane były ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego i z Budżetu Państwa. Innym elementem projektu był cykl spotkań z aktywizacji społecznej jako jednego z najważniejszych aspektów życia człowieka. 


   Uczestnicy zajęć uczynili milowy krok naprzód, gdy przeszli od świadomych potrzeb do świadomych działań. Sam udział w projekcie wymagał cierpliwości, systematyczności i wysiłku. Nauka języka to w szczególności jednak wielka przyjemność i satysfakcja, uwieńczeniem której z całą pewnością może stać się zaplanowanie wakacji spędzonych w Anglii czy Hiszpanii.

 

Kierownik Projektu Bożena Zakrzewska

 

 

 

 


 

Półmaraton Wiązowski
grafika, link do wyników półmaratonu

Sponsorzy generalni XXXIV półmaratonu Wiązowskiego

w lewo
  • logo Marwell  
  • logo Fideltronik INIGO  
  • logo Prefagbud  
  • logo Wheeler  
  • logo Nivette  
  • logo Nivette  
  • logo Nivette  
w prawo
 

Administrator nie ponosi odpowiedzialności za treść informacji zamieszczonych na stronach jednostek, do których może nastąpić przekierowanie ze strony www.wiazowna.pl

W przypadku naruszenia przez administratorów tych stron praw osób trzecich, a w szczególności praw autorskich i dóbr osobistych poszczególnych osób, przekierowanie do tych stron zostanie zlikwidowane.

© 2005 - 2007 Urząd Gminy Wiązowna
Zawartość merytoryczna: e-mail urzad@wiazowna.pl

Projekt,

CMS,

hosting

-

Maxus Net Communications 2007

 

 
Liczba odwiedzin:            Liczba osób online: