Mają świetlicę w Rzakcie

28.05.201219:44

Sławomir

 

W dniu 25 maja w Rzakcie odbyło się uroczyste otwarcie świetlicy wiejskiej w budynku dawnej szkoły podstawowej.

 

Przybyłych powitał sołtys Rzakty, Stanisław Smolak. Obok niego zasiedli: radna Barbara Bratko, wójt Anna  Bętkowska oraz przedstawicielka Gminnego Ośrodka Kultury, Małgorzata Leszkiewicz. Ta ostatnia przedstawiła charakter zajęć oferowanych przez nową placówkę.  Na początku działalności będą w niej zajęcia z plastyki i majsterkowania. Odbywać się będą przez 2 godziny w tygodniu i chociaż ich koszt zostanie w dużym stopniu pokryty z budżetu gminy, to jednak na rodzicach spoczywać będzie obowiązek niewielkiej odpłatności. Rozpoczęcie działalności może nastąpić już na początku czerwca. Jeśli rodzice zgłoszą takie zapotrzebowanie, to świetlica będzie mogła działać również w okresie wakacyjnym, do tego jednak niezbędne będzie przygotowanie listy chętnych.


Z kolei wójt Anna Bętkowska powiedziała:


- Świetlica będzie dostępna codziennie, a otwierać ją i zamykać będzie osoba upoważniona, mieszkająca w tym budynku na piętrze. Szansa na rozwój placówki jest duża, bo dzieci już wcale nie spędzają całego wolnego czasu przed telewizorem, lecz pragną coś robić, kreować. W sąsiedniej Gliniance coraz więcej młodzieży garnie się na zajęcia z haftu, wycinanek i innych form sztuki ludowej organizowanych w Izbie Regionalnej.


Sołtys Stanisław Smolak obszedł zebranych z puszką, do której wrzucali dobrowolne datki „na rozruch” świetlicy. On sam wrzucił pieniądze jako pierwszy, po nim zrobiła to wójt Bętkowska, radna Bratko oraz wielu z mieszkańców. Pani wójt przekazała świetlicy prezenty od władz i rady gminy: ozdobne szachy oraz grę opartą na zasadach biznesu. Małgorzata Leszkiewicz w imieniu GOK podarowała świetlicy dwie gry planszowe: zabawę w układanie słów oraz w działania finansowe. 


Po zakończeniu oficjalnej części spotkania nastąpił poczęstunek wyrobami wędliniarskimi sołtysa Smolaka. Goście oraz mieszkańcy (na otwarcie świetlicy przybyło kilkanaście osób z dziećmi) degustowali ze smakiem, a Anna Bętkowska oraz Barbara Bratko rozmawiały z przybyłymi na tematy dotyczące aktualnych problemów sołectwa. Można było także obejrzeć wystawę poświęconą życiu Elwiro Andriollego, wypożyczoną przez GOK na okres miesiąca z Muzeum Ziemi Otwockiej.

 


Info. UG/PK
Foto: PK

 

 

 

 

 

 

 


 

Półmaraton Wiązowski
grafika, link do wyników półmaratonu

Sponsorzy generalni XXXIV półmaratonu Wiązowskiego

w lewo
  • logo Marwell  
  • logo Fideltronik INIGO  
  • logo Prefagbud  
  • logo Wheeler  
  • logo Nivette  
  • logo Nivette  
  • logo Nivette  
w prawo
 

Administrator nie ponosi odpowiedzialności za treść informacji zamieszczonych na stronach jednostek, do których może nastąpić przekierowanie ze strony www.wiazowna.pl

W przypadku naruszenia przez administratorów tych stron praw osób trzecich, a w szczególności praw autorskich i dóbr osobistych poszczególnych osób, przekierowanie do tych stron zostanie zlikwidowane.

© 2005 - 2007 Urząd Gminy Wiązowna
Zawartość merytoryczna: e-mail urzad@wiazowna.pl

Projekt,

CMS,

hosting

-

Maxus Net Communications 2007

 

 
Liczba odwiedzin:            Liczba osób online: