Zaproszenie wójta Gminy WiązownaSzanowni Państwo,

 

       Gmina Wiązowna jest największą gminą w powiecie otwockim, powierzchnia jej wynosi ca 102 km2. Bezpośrednio graniczymy z aglomeracją warszawską. Bogactwo natury, zabytki architektoniczne, ciekawi i wykształceni ludzie to wszystko sprawia, że gmina jest atrakcyjna dla ludzi szukających miejsca do zamieszkania i inwestycji.

 

       Wiązowna posiada komunikację autobusową łączącą z Warszawą. Dopłacamy też do powiatowego systemu SKM i ZTM. Naszą silną stroną są mieszkańcy, a wśród nich duża grupa ludzi młodych – to wykształceni, absolwenci wyższych uczelni. Mamy szeroką ofertę oświatowo – wychowawczą: 3 gimnazja, w tym jedno dwujęzyczne, 3 szkoły podstawowe i 3 przedszkola.

 

       W Gminie funkcjonuje ca 1000 zarejestrowanych podmiotów gospodarczych. Wiązowna pełni funkcję zaplecza mieszkaniowego i rekreacyjno-turystycznego dla aglomeracji warszawskiej. Mazowiecki Park Krajobrazowy, leżący na terenie gminy przyciąga odwiedzających. Rzeki Mienia i jej meandry oraz Świder to wspaniałe miejsce na romantyczne spacery.

 

       Lasy, czystość środowiska naturalnego - nie ma tu przemysłu oraz walory przyrodnicze sprzyjają trwałej tendencji do wzrostu liczby mieszkańców w gminie. Powstają nowe osiedla domów jedno i wielorodzinnych.


Serdecznie zapraszam do Gminy Wiązowna


Anna Bętkowska

Wójt Gminy

 


 

Półmaraton Wiązowski
grafika, link do wyników półmaratonu

Sponsorzy generalni XXXIV półmaratonu Wiązowskiego

w lewo
  • logo Marwell  
  • logo Fideltronik INIGO  
  • logo Prefagbud  
  • logo Wheeler  
  • logo Nivette  
  • logo Nivette  
  • logo Nivette  
w prawo
 

Administrator nie ponosi odpowiedzialności za treść informacji zamieszczonych na stronach jednostek, do których może nastąpić przekierowanie ze strony www.wiazowna.pl

W przypadku naruszenia przez administratorów tych stron praw osób trzecich, a w szczególności praw autorskich i dóbr osobistych poszczególnych osób, przekierowanie do tych stron zostanie zlikwidowane.

© 2005 - 2007 Urząd Gminy Wiązowna
Zawartość merytoryczna: e-mail urzad@wiazowna.pl

Projekt,

CMS,

hosting

-

Maxus Net Communications 2007

 

 
Liczba odwiedzin:            Liczba osób online: